ul. Energetyków 10,
97-400 Bełchatów

572 993 949
tpnmost@wp.pl

Punkt informacyjno-konsultacyjny

Punkt informacyjno - konsultacujny Bełchatowskiego Centrum Profilaktyki i Terapii współfinansowany jest przez Miasto Bełchatów. W związku z tym, iż oferta większości instytucji i organizacji, zajmujących się problemem uzależnień w naszym mieście, adresowana jest do osób dorosłych,  Bełchatowskie Centrum Profilaktyki i Terapii w swojej ofercie uwzględnia przede wszystkim wsparcie dla dzieci i młodzieży.  Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności do specjalistycznej pomocy psychologicznej    i terapeutycznej w sytuacjach zagrożenia uzależnieniem od narkotyków i tzw. „dopalaczy”, trudności wychowawczych i kryzysów życiowych.  

 

Oferta  Centrum obejmuje:

  • diagnozowanie problemu w skali indywidualnej i w środowisku lokalnym,
  • wsparcie dla osób z problemem narkotyków i innych uzależnień, w tym motywowanie do podjęcia leczenia lub skorzystania z innych dostępnych form pomocy,
  • udzielanie informacji o placówkach terapeutycznych i pomocowych,
  • pomoc osobom, które ukończyły leczenie i wspieranie ich w utrzymaniu abstynencji,
  • wspieranie osób w kryzysie i przeżywających poważne trudności życiowe,
  • wspieranie rodzin osób uzależnionych oraz rodziców, których dzieci podejmują zachowania ryzykowne, w szczególności sięgają po „dopalacze” i inne substancje psychoaktywne,
  • podnoszenie świadomości mieszkańców miasta na temat uzależnień,
  • profilaktykę uzależnień oraz wspieranie szkół, placówek i instytucji w rozwiązywaniu problemu uzależnień od środków psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych (hazard, Internet), współwystępujących często z uzależnieniami chemicznymi.

 

Projekt realizowany jest w formie dyżurów terapeutów i psychologów, którzy udzielają nieodpłatnych konsultacji osobom zainteresowanym uzyskaniem informacji lub wsparcia. Konsultacje udzielane są osobiście w siedzibie Bełchatowskiego Centrum Profilaktyki i Terapii  przy ul. Energetyków 10 oraz telefonicznie i za pomocą poczty elektronicznej.

 

 

Punkt informacyjno – konsultacyjny czynny jest od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:
Poniedziałek - 16.00 - 18.00
Wtorek - 16.00 - 18.00
Środa - 10.30 - 12.30
Czwartek - 15.30 - 17.30
Piątek - 11.00 - 13.00
 
Telefon zaufania nr 572 993 949 czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00
 
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Oferta skierowana jest do mieszkańców Miasta Bełchatowa.